6 soovitust, kuidas tapeedi panekul rahu säilitada

6 soovitust, kuidas tapeedi paigaldamisel rahu säilitada

Kõik, kes on vähemalt korra elus seina tapeetinud, mõistavad selle tegevuse pingelisust. Kurjad vandesõnad ja kokku kortsutatud tapeedipaanid on paraku selle töö juurde aastaid käinud. Õnneks võib need negatiivsed emotsioonid kõik minevikku jätta, sest Borastapeteri EasyUp fliistapeetidega saab tapeetimisega hakkama sõna otseses mõttes igaüks!

1.  Kvaliteetne lõpptulemus saab alguse hoolikast ettevalmistusest. Eemalda seinalt vana tapeet ja/või lahtised värvitükid ning vajadusel pahtleda seina konarused. Suuremad pahtelduspinnad tuleb peale lihvimist liimi või kruntvärviga kruntida. Tapeeditav sein peab olema võimalikult tasane, et vältida peidetud õhutaskuid, mis hilisemat tulemust rikuvad. Lisaks pööra tähelepanu libedatele pindadele, mida soovitame liivapaberiga karestada.  Juhul, kui alusseina ja tapeedi värvi vahel on suur värvierinevus, siis mõistlik on tapeedipaanide liitekohad värvida sobivas toonis.

 


2. Alusta tapeetimist alati akna või ukse kõrvalt, sest niiviisi on mustrit lihtsam joondada. Markeeri seinale esimese paani joondamiseks vertikaalne joon. Kasutas selleks loodi või äärmisel juhul nööri. 

      3. Nüüd saad seinale kanda tapeediliimi. Seda soovitame teha rulliga 2-3 paani (1-1,5m) laiuselt. Lae ja põranda äärtes kanna liim seinale pintsliga. Ära muretse sellepärast, et liim põrandaliistule läheb. Nonwoven seinaliimid saad pärast märja lapiga maha pesta. EasyUp tapeetide puhul kasutatakse umbes 30-40% vähem (kokkuhoid!) liimi kui pabertapeete kinnitades. Kindlasti veendu, et ruumis oleks toatemperatuur ja piisavalt hea ventilatsioon, et liim ööpäevaga ära kuivaks.

4. Aseta tapeedirull hoidikusse ja tõmba esimene tapeedi riba üles. Kinnita see seinale ja kontrolli kindlasti, et see joonduks eelnevalt tõmmatud vertikaalse joonega.

5. Eemalda mullid ettevaatlikult plastist silujaga liikudest keskelt üles, siis alla ja lõpuks ümber servade. Pühi peale igat silumist tapeedisilujalt kõik liimijäägid. Jälgi kindlasti, et silujal ei oleks defekte, mis võivad tapeedi pinda kahjustada.

6. Lõika tapeedi alumine äär tapeedi noaga ära. Alati võid tapeedi paanid ka eelnevalt välja lõigata. EasyUp tapeetidel on mustri sobitamiseks paanide lõikekohad tähistatud tapeedi tagaküljel kääride kujutusega.

Borastapeteri EasyUp tapeete on lihtne ja mugav paigaldada. Nende seinale panemisega saab hakkama igaüks, eelnev kogemus spetsialisti töövarjuna ei ole eeldus. EasyUp tapeet säilitab oma mõõtmed, kui nad liimiga kokku puutuvad. See tähendab, et need ei paisu ega veni nagu tavalised pabertapeedid. Hea ja mugav lahendus on ka see, et juhul kui tüdined mustrist ära, siis järgmisel korral EasyUp tapeeti paigaldades võid unustada nii liivapaberi kui pahtli – pind ongi juba sile. 
Tapeetimise tõed selged, nüüd kiiresti poodi! Oktoobri lõpuni saad kõik Borastapeter tapeedid Karl Bilderist 40% soodsamalt. 


Vaata lähemalt SIIT