Meie firmast

Karl Bilder on ehitus- ja viimistlusmaterjalide müügile spetsialiseerunud ettevõte. Ettevõte, mis asutati aastal 1997 Tartus, kandis esialgu nime Värvikeskus. 25 aasta jooksul on ettevõtte suuresti kasvanud omades täna esindusi Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Esimese 10 tegutsemisaasta jooksul kasvas Värvikeskus 10 miljoni eurose käibega värvimüügi ettevõtteks. 2008 aastal majanduskriisi ajal liikusid spetsialiseerunud maalrifirmad laiemale renoveerimisturule hakates küsima järjest suuremat tootevalikut. Kuulates oma kliente, kasvas Karl Bilderi tootevalik aina suuremaks kuni selleni, et suudeti oma kliente juba kõigi ehitusmaterjalidega varustada. Sel hetkel sai selgeks, et Värvikeskuse nimi on ajale jalgu jäänud, mis peale sai Värvikeskusest Karl Bilder. Uus nimi Karl Bilder viitab ehitajale ja sümboliseerib usaldust. Ehitusmaterjalide äri on väga personaalne, kus on tähtis usaldus ja sellel peab olema kaalu. Karl Bilder on sinu abiline ja tarnib sulle kõik materjalid, mida ehitusel vajad.

Karl Bilder on ehitusspetsialisti esimene valik. Läbi asjatundlikku ja kiire teeninduse, ning kliendi pideva nõustamise aitab Karl Bilder kaasa ehitusettevõtjate töö kvaliteedi tõstmisele ja tegevuse efektiivsuse kasvatamisele.

Meie 5 tugipunkti:

  • Asjatundlikkus – Me tunneme oma tooteid ja oskame klienti nõustada ja teda harida, leiame kliendile alati kõige parema lahenduse.
  • Kiire teenindus – Meie teenindusprotsess on läbimõeldud ja optimeeritud kuni viimase detailini. Kiire teenindusega hoiame kokku oma klientide raha ja aega.
  • Mugav ostukeskkond – Me soovime, et kliendid tunneksid meie juures nagu kodus. Kohvinurk, töölauad, mõnus suhtlemine ja atmosfäär paneb tundma nagu kodus. Oma ala parimate tegijatega kohtumine esinduses annab tunde, et ollakse õiges kohas.
  • Lisateenused – Meie pakutavad teenused on objektide varustamine, transporditeenused, tööriistade rent, objektide nõustamine, värvide toonimine jpm- need kõik aitavad kliendil oma tööd efektiivsemalt ja paremini korraldada ja seeläbi rohkem teenida.
  • Terviklahendus – Oleme läbinisti spetsialistid viimistlusalal ja pakume hankimisteenust kogu ehitusmaterjalide sortimendi osas, aga see kõik ei tähenda vaid tooteid. Me nõustame klienti, pakume talle kiiret teenindust oma esindustest, komplekteerime väga erinevaid tooteid, tarnime objektile, rendime seadmeid, või teeme muud, mida kliendil on vaja oma töö efektiivseks tegemiseks.
Veebruar 1997
Tartus asutati firma Tartu Värviäri OÜ

Tartus asutati firma Tartu Värviäri OÜ, mis alustas Tartu ja selle lähiümbruse klientide varustamist ehitus- ja remontvärvidega. Tegutsesime kaubamärgi "Tartu Värviäri" nime all. Esinduse pidulik avamine toimus augustis.

Veebruar 1998
Avasime Tallinnas Forelli esinduse

Avasime Tallinnas esinduse Forelli 10. Firma uueks kaubamärgiks sai "Värvikeskus". Logol olev Maalrimees iseloomustas meid edasipüüdliku, oma tööga rahuloleva maalrina. Ta on teinud oma töö hästi ja on seepärast uhke ja rahul. Sellised võiksid olla kõik meie kliendid!

Veebruar 2001
Avasime Pärnus Papiniidu esinduse, nüüdse aadressiga Suur-Jõe 75

Pärnu ehitusmahtude kasvamise toel ja Pärnu klientide paremaks varustamiseks otsustasime Pärnus esindus avada.

Oktoober 2003
Avasime Tallinnas Peterburi tee esinduse

Avasime oma teise esinduse Tallinnas, Peterburi tee 52a. Tekkinud kogemuste varal asusime testima uudseid klienditeenindamise lahendusi Eesti turul: suuremat rõhku panime erakliendi teenindamisele, kliente hakkas nõustama meie oma disainer, esinduses panime välja palju näidiseid ja oli eraldi näidiste ala klientides inspiratsiooni tekitamiseks. Võtsime kasutusele kaubamärgi "Sadolini Värvikeskus".

Veebruar 2007
Tähistasime 10 aasta juubelit

Värvikeskuste Grupp sai 2007 aasta veebruaris 10. aastaseks. Olles üks Eesti suuremaid värvimüüjaid, oli meie 2007 aasta müügimaht 154 miljonit krooni. Ettevõttel oli 4 esindust ja kliente teenindas 45 oma ala spetsialisti.

September 2007
Wagner viimistlusseadmete esindusõigus

Värvikeskuste Grupp sai maailma juhtiva viimistlusseadmete tootja Wagneri ametlikuks esindajaks Balti riikides (loe ka www.wagnerbaltic.eu). Maalrite paremaks teenindamiseks lisandunud viimistlusseadmed aitavad meil pakkuda viimistlejatele terviklahendusi ja tegevuse efektiivsust.

Aprill 2010
Alustasime fassaadisoojustuse toodete müümisega

Meie valikus on kogu fassaaditöödeks vajaminev tootesortiment: värvid, krohvid, liimid, võrgud ja tüüblid, soojustusmaterjal.

September 2011
Avasime sisustussalongi Peterburi teel

Värvikeskuste Grupp avas Tallinnas Peterburi tee 52a Eesti esimese värvi-, tapeedi- ja põrandamaterjalide sisustussalongi. Koos on kõik interjööri kujundamise põhimaterjalid, värvitoodetele lisaks ka põrandakatted ja tapeedid. Salong asub esinduse teisel korrusel.

Juuni 2013
Avasime Tallinnas Kadaka esinduse

Meie Forelli tänava värvipood kolis Kadaka tee 32 uutesse ruumidesse, et pakkuda klientidele senisest mugavamat ostukeskkonda ning laiemat tootevalikut. Uue esinduse teisel korrusel pakume tapeete, põrandaid ja kujundusabi. Sarnaselt Peterburi tee 52a asuva Värvikeskuse esindusele, leiab
uue poe valikust Sadolini värve, Eco ja Borastapeteri tapeete jpm. Esinduse lahtiolekuaegadel saab tasuta nõu küsida sisekujundajalt, kes aitab leida sobiva viimistluslahenduse nii interjööri kui fassaadile.

Aprill 2015
Avasime tapeedisalongi Tartus

Tartus Ringtee 4 aadressil asuv Värvikeskuse esindus laienes tapeediruumi võrra. Oleme ka Tartusse loonud rikkaliku valikuga hubase tapeedisalongi, kust saab esinduse lahtiolekuaegadel tasuta nõu küsida sisekujundajalt, kes aitab leida sobiva viimistluslahenduse nii interjööri kui fassaadile.

Juuli 2018
Avasime Tartus Turu tänava esinduse

Avasime Tartus, Turu 53 Värvikeskuste Grupi uue üle 4000 ruutmeetri suuruse esinduse, mida hoiab töös hoone enda toodetud energia. Arendasime jäätmekorraldust, hoones on kaks erinevat prügipressi ja kõik jäätmed kogutakse kokku ja suunatakse taaskasutusse. Keskuses on klientidele uudse teenusena avatud 24h ekspress, kust klient saab oma tellitud kaubad kätte kas või südaöösel.

Oktoober 2018
Värvikeskusest sai Karl Bilder

Võtsime kasutusele uue kaubamärgi Karl Bilder. Olime Karl Bilderi suunas oleme liikunud juba eelnevad kümme aastat, kui meie maalrifirmadest kliendid hakkasid tegutsema laiemal renoveerimisturul. Paljud kliendid soovisid meie esindustest lisaks värvidele saada ka muid ehitusmaterjale ja nii meie tootevalik järjest laienes. Algas see kuivsegudest ja fassaadikrohvidest, arenes soojustusmaterjali ja kipsplaatideni. Meie projektilahendustes on saada juba kogu valik ehitustooteid, mida professionaalne ehitaja, maja- või mööblitootjast klient oma tööks vajab.

November 2022
Avasime Tartus puidulao

Avasime Tartu Karl Bilder esinduses värske 1500 ruutmeetri suuruse puidulao, mis on suureks abiks piirkonna ehitusklientide teenindamisel. Kohapeal  on saadaval lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm