3-kihiline tööriietus

Kas 3-kihti riideid on 3x parem?

Kihiline riietus ei ole iseenesest mitte midagi uut, sest oleme ju tavapäraselt harjunud külmemal ajal vastu keha panemasärgi, sellele peale pusa või fliisi ning sellele omakorda peale veel jope. Tundub justkui kolm kihti oleks kaetud nagu soovitatakse. Kas kõik on ikka nii lihtne?

 

 

3-kihilise riietumise juures on oluline silmas pidada, et igal kihil on oma kindel funktsioon ja sellest tulenevalt on nendel ka erinevad omadused. Töö ehitusobjektil on sügis-talvisel ajal koht, kus tööd tehes nahk märjaks kipub ja samas külmetatakse. Sõltuvalt tööiseloomust võime olla sunnitud alatasa käima sise- ja väliruumide vahelt, autost läbi õue majja ja mujale, kus temperatuurid vahepeal erinevad üksteisest palju.

Püsi kuiv

Esimene kiht hoiab Sind kuivana


Esimese riietuskihi ülesanne on niiskust kehast eemale juhtida. Sinu keha on kui radiaator, mis sõltuvalt tingimustele ja kehalisele aktiivsusele soojust toodab. Kui keha temperatuur tõuseb, siis kipume me higistama. Oluline on, et esimese kihi riie oleks niiskust ja soojust kehast eemale juhtiv ja hoiaks nahapinna kuivana. Märja nahaga hakkab külm ja selle tagajärjeks on külmetus. Mascot Advanced sarjas on ka tooted, mis on antibakteriaalsed ja mis takistavad ebameeldivate lõhnade teket. Selleks kasutatakse Mascoti esimese kihi riietes CoolDry, COOLMAX®, Thermax®) materjali. Kokkuvõttes on esimese kihi ülesandeks hoida sind kuivana ja higihaisust vabana.

Teine kiht hoiab Sind soojana

 

Teise riietuskihi ülesanne on isoleerida kehasoojust ehk teisisõnu hoida sind soojas. Teise riietuskihi

moodustavad peaasjalikult funktsionaalsed fliisid, vestid ja jakid. Lisaks keha soojas hoidmisele on

ka siinjuures oluline niiskust läbi kihi eemale juhtida. Teist riietuskihti valides pööra kindlasti tähelepanu sellele, et vastav jakk või fliis võimaldaks sul vabalt liikuda ega piiraks sinu liikumise ulatust. Mascoti valikust leiad tööriided, mis on kas osaliselt või üleni venivast stretšmaterjalist. Need aitavad sul leida kõige mugavama tööasendi.

 

ilmastikukindel

Kolmas kiht kaitseb Sind ilmastiku eest

 

Kolmanda kihi peamine ülesanne on kaitsta sind ilmastiku heitliku meele eest. Tulgu taevast lund, vihma või rahet, riietuse kolmas kiht peab selle kõigega toime tulema. Eeskätt peab viimane kiht olema tuule- ja veekindel. Oluline on ka materjali hingavus. Kolmanda kihina kasutatakse üldjuhul voodriga jopesid, koorikjopesid või ka softshell jakke. Kombineeri ise riietus vastavalt muutuvatele ilmastikuoludele

 

Kombineeri ise riietus vastavalt muutuvatele ilmastikuoludele

Püksid peavad olema funktsionaalsed ja mugavad Pükste puhul ei rakendata kolmekihilist riietust, küll aga sõltuvalt ilmast saab riietuda kahekihiliselt. Kandes esimese kihina all sooja pesu ja teise kihina peal kas tavapäraseid tööpükse või külma ilma korral voodriga talvepükse. Kõige olulisem pükste juures on nende funktsionaalsus ja kasutusmugavus vastavalt töö iseloomu silmas pidades. Eelistatud on just kergemad, vastupidavamad ja elastsemad tööpüksid, mis on spetsiaalselt disainitud vastama töötaja vajadustele ning kohanevad vastavalt tööasendile. Mascot Advanced püksid on üleni kergest ja väga vastupidavast stretch materjalist, mis tagavad maksimaalse paindlikkuse ning on tugevdatud Cordura®, Kevlar® ja Dyneema® materjalidega.


Mascot tööpüksid

100+ riideeset, lõpmatult palju kombinatsioone 

Mascot tootevalikus on mitu sada riideeset ning neid targalt kokku kombineerides saab enda vajadustele vastava tööriietuse, mida on võimalik mugavdada vastavalt ilmastikule, hooajale ja töövõtetele. Palava suvise ilmaga on oluline keha võimalikult kuiv hoida. Selleks on sobilikud antibakteriaalsed Advance sarja särgid, mis juhivad niiskust kehast eemale ja ei võta enda sisse higi lõhna. Tuulisel ja märjal sügis-kevad ilmadel on vajalikud niiskust kehast eemale juhtiv särk, fliis ja koorikjope. Kui on väga külm, siis soovitame kombinatsioonina talvejope alla lisada fliis ja soe pesu. Vastavalt vajadustele, ilmastikuoludele ja töö iseärasusi arvesse võttes, saame kombineerida täpselt Sinu vajadustele sobiva tööriietuse. Mugavalt riietatud inimese töö motivatsioon on kõrge ja keha tempreatuuri reguleeriv riietus vähendab ka kergemaid külmetushaigusi. Seega suurendab korralikult ja mugavalt riietatud tööline töö efektiivsust ja vähendab haiguspäevade arvu. Karl Bilder on Taani töörõivaste brändi Mascoti ametlik esindaja Eestis. Mascoti tööriiete väljapaneku leiad Karl Bilderi esindustest Tallinnas ja Tartust.